Андрій Пушкарьов / ВРАЖЕННЯ ПРО МОСКОВСЬКИЙ СИМПОЗІУМ
Нещодавно під Москвою, у місті Домодєдово в
Мені з донькою було дуже приємно представляти на симпозіумі мою талановиту та незалежну країну. Ми привезли твори, які ще з козацьких часів в нас називали витинанкою. Україна, крім нас, ще була представлена докладом М. В. Гоцуляк (першим директором музею витинанки з м.
Нас чекали і ми це знали, тому і пронесли Українську помаранчеву хвилю від Червоної площі, до самого симпозіуму. В мене всі твори були обміняні на куплені. Коли ми розповідали про Україну, відродження народної культури, про наші симпозіуми, на яких всі влаштовані, нагодовані та ще й матеріально підтримані, мені росіяни та литовці говорили, що я розповідаю казку. Нам заздрили, що ми так любимо свою країну, що в нас є свобода слова, демократія. Дуже гарно на симпозіумі виглядали білоруси, які зберегли в творах свою автентичність та коріння.
Гірше всіх, на жаль, виглядали росіяни. І зустріли гостей не як в Україні. При цій московській бездарній розкоші, де жахливі нові пам’ятники вже витісняють старі, де забудовуються площі і вже не видно древньої архітектури, там могли б зустріти нас краще. Я 15 років не був у Москві, але був в Парижі, Амстердамі, Кьольні, Мюнхені та інших європейських містах. Є з чим порівняти. Неприємно вражає безліч турнікетів. Навіть в храмах безліч військових охоронців. В Парижі в Лувр член спілки художників України може пройти безкоштовно. В «братській країні» мені прийшлось по це довго сперечатися в адміністраціях музеїв. В музеї Пушкіна мені відверто сказали, що Париж — столиця художників, а ви приїхали в столицю мафії.
Повернувшись з симпозіуму ми з донькою ще більше стали шанувати Україну. Треба цінувати те що є — навіть з якимись недоліками. Дійсно — Україна не Росія — ми різні, різна культура, навіть очі киян не такі як в Москві.
З повагою до своїх братів та сестер, Андрій Пушкарьов. Голова школи писанкарства м. Дніпропетровська. Член Національної Спілки художників України. Член Спілки майстрів народного мистецтва України.