Галерея «Зелена канапа» / Ван Гог із своїм українським другом відкрили спільну виставку
Здивовані? Тоді завітайте до арт-галереї «Зелена Канапа» з 9 по 27 квітня, доки триває дуальний проект «Відчуваю тебе», що є міжнародним. Його автори – двоє друзів-художників: українець Володимир Стецула та голландець Ян Ван Гог.
Даруйте цю невеличку інтригу: Ян, насправді, зовнішньо дуже схожий на знаменитого Вінцента. Та й крім того має з ним ще й далекі родинні стосунки. Цей митець є не лише вільним художником, а й майстром гутного скла. Веде лекції і майстер класи з мистецтва в Португалії, член авторитетного журі маніфестації мистецтва в Парижі.
Володимир Стецула – випускник Львівського Інституту Прикладного і Декоративного мистецтва, член спілки художників України, мав величезну кількість виставок за кордоном, чим може похвалитись далеко не кожен майстер пензля.
Познайомились ці дві надзвичайно цікаві особистості через дружину Яна Ван Гога, котра за походженням українка. «Потім були близькі в мистецьких задумах, ідеях, нас багато чого об’єднувало, ми спілкувались все більше, і з часом стали дуже хорошими друзями», - згадує пан Володимир.
«Ця виставка планувалась як моя. А Ян приєднався до мене, подав ідею зробити щось спільне саме у Львові, бо тут ми ніколи нічого подібного не мали. Я підтримав, мені це стало цікаво, зрештою, це ж міжнаціональний проект! Потім ми вже попрацювали над виставкою разом», - додав на відкритті Володимир Стецула.
Проект передає відчуття двома художниками, двома друзями, одне одного, незважаючи на те, що вони – різні автори, з різних куточків Європи. Відчуття жінки і її чуттєвої натури присутнє у всіх роботах Володимира Стецули. Натомість Ян по-особливому відчуває Україну. Він привіз низку робіт, присвячених їй, в нього є карпатський пейзаж, є роботи на тему Помаранчевої революції, що відображають ставлення (позитивне) іноземців до тих подій, що відбулися в нас. За словами обох колег, вони дуже щасливі, втіливши в життя такий чудовий спільний задум.
І так як проект міжнародний, то на відкритті не обійшлося і без присутності консула Голландії в Україні, котрий був надзвичайно втішений і дуже схвально відгукнувся про роботи митця з-за кордону: «Ван Гог відчуває на якомусь дивному рівні і людей, і оточення, і країну. Приїхавши сюди 10 років тому, він зізнався, що черпає тут певне натхнення. Ця людина створює навколо себе таку добродушну ауру, відразу знаходить друзів і, як правило, безпомилково орієнтується в людях. Він - особа незалежна і щира, я б навіть назвав його своєрідним дзеркалом нас, як сучасних українців».