Олег Скрипка / Дніпропетровці затанцювали під етно-диско

3 жовтня в прес-центрі ІА «НОВИЙ МІСТ»

відбулася прес-конференція  «Фестиваль« Етно-диско вечорниці на Дніпрі! »

Організатор прес-конференції: мистецька агенція «Арт-вертеп», гуманітарний фонд «Культурна столиця»

На запитання журналістів відповіли:

• Засновник фестивалів «Країна мрій» і «Етно-диско вечорниці на Дніпрі!», Фронтмен групи ВВ Олег Скрипка
• Народний депутат України Святослав Олійник
• Керівник агенції «Арт-вертеп», музикант гурту «Вертеп» Тимофій Хом'як

За словами Олега Скрипки, фестивалю «Країна мрій» вже виповнилося п'ять років. «Ідея фестивалю виникла з-за того, що одного разу п'ятницю ввечері я не знав, куди піти. Довелося починати будувати свою «Країну мрій», в якій мені буде по-справжньому комфортно. Справа в тому, що в XIX столітті у молоді була продумана технологія знайомства і створення сім'ї. У 16 років хлопців і дівчат брали в «громаду», де вони під наглядом дорослих могли знайомитися, навчати народні пісні і танці, знаходити собі пару. Сьогодні на дискотеки ходять приблизно за тим же. От тільки порядку на дискотеках значно менше. «Етно-диско вечорниці на Дніпрі!» - Експортний варіант «Країни мрій» для Дніпропетровська. Городяни можуть не тільки послухати музику і потанцювати, але й познайомитися з роботами українських народних майстрів: вишивальниць, кузнецов, гончарів. Тут «Вечорниці» проходять вже в другий раз. Сподіваюся, їх популярність буде тільки рости. Ми намагаємося зробити кожен наш фестиваль несхожим один на інший. Для цього ми запрошуємо різних музикантів. Я сам на минулих «Вечорніцях» виступав в якості ді-джея, а на цих буду виступати разом з Le Grand Orchestre, колективом, що перетворює старовинні українські народні пісні у сучасні танцювальні композиції », - сказав він.
Олег Скрипка впевнений, що народні українські традиції в Східній Україні можна відновити за рік за умови державної підтримки. «Я говорю не стільки про підтримку грошима, скільки про підвищення престижу української культури в суспільстві. У цьому нам можуть допомогти ЗМІ, в першу чергу - телебачення і радіо. Поки що музиканти на зразок мене, що пропагують українську культуру - маргінали. Ми швидше виняток, ніж правило », - сказав він.
Святослав Олійник вважає, що «Етно-диско вечорниці на Дніпрі!» Стали справжнім дніпропетровським брендом. «Дніпропетровськ гідний культурних акцій, в яких беруть участь кращі музиканти України. Я радий, що в селах Дніпропетровської області зберегли стародавні традиції. Так, в Покровському районі до свята Покрови пройде фестиваль народної музики. У Межевском районі теж регулярно проводяться фольклорні акції. Зараз ми працюємо над створенням радіостанції, для якої українська музика стане формату », - сказав він.
Тимофій Хом'як зазначив, що «Вечорниці» не стільки відроджують старі, скільки створюють нові народні традиції. «Я розумію, що ми не повернемося в XIX століття. Ми повинні створити свої, нові традиції, прийнятні для городян XXI століття. При цьому пам'ять про старовинних народних традиціях сидить у сучасних молодих людей на генетичному рівні. Щиро звернувшись до молоді, ми можемо викликати інтерес до національної культури, підняти її на новий рівень. Я можу з впевненістю сказати, що Дніпропетровськ швидко українізується і це чудово », - сказав він.

Фотозвіт від Олександра Кузьмюка