Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Ліна Костенко / Молодь різних регіонів України читає вірші Ліни Костенко

Флешмобами та арт-акціями у різних регіонах України вітає молодь з днем народженням поетесу і письменницю Ліну Костенко Любов до її слова, що «дивує, захищає і попереджає», об’єднує людей різних поколінь і на сході й на заході. 

Біля парку імені Шевченка у Харкові на флешмоб збираються хлопці та дівчата. Досі вони не знали один одного, але дізнавшись через соціальні мережі про акцію, присвячену Ліні Костенко, – мають шанс познайомитися. Тут майбутні фармацевти, юристи, програмісти, інженери, студенти факультету іноземних мов Національного університету імені Каразіна. Усі вони, за задумом флешмобу, візьмуть участь у зйомках відеокліпу на вірш Ліни Костенко «Доля». Кожен із учасників арт-акції читатиме по два поетичні рядки та тлі різноманітних міських пейзажів.

«Це творчий процес, де ліпше буде там і вийде», – переконаний студент Максим.

Ось як проходили зйомки:

«Одні були царівен не гірш, 
а другі – як бідні Міньйони. 
Хто купляв собі Долю за гріш. 
А хто – і за мільйони», – декламують на камеру Роман і Валентина.

В кінцевому результаті був зняти такий відеосюжет:

(Автор відео Христина Куліковська, автор ідеї Надія Світлична)
 
«Поетичне відео» молодь поширить у соціальних мережах
 
Учасники харківської арт-акції не лише люблять поезію Ліни Костенко, а й захоплюються нею як людиною.
 
«Ліна Костенко справжня жінка. Вона сильна, вольова, але в той же час така ніжна і романтична у своїх віршах», – каже Валентина Борисенко.
 
«Поезія Ліни Костенко дуже впливає на людську душу і об’єднує людей», – підхоплює Лідія Балакирева.
 
Вірші Ліни Костенко – чесні і гострі, ліричні та емоційні, й сама поетеса, за будь-якої влади, теж незалежна й опозиційна. 1965-го – підписала лист проти арештів української інтелігенції. У Львові з’явилася з квітами на суд братів Горинів. У 1966-му році привселюдно захищала Світличного, Заливаху, Косіва і Гориня, а за два роки на шпальтах «Літературної України» з’явилася її відповідь на наклеп щодо В’ячеслава Чорновола.
 
Сама Ліна Костенко про творчу когорту шестидесятників каже: «Шістдесятники стали шістдесятниками тому, що це була когорта людей, об’єднаних між собою спільними переконаннями, боротьбою, чесністю. І вони дуже любили одне одного. Так, як поважали, як підтримували одне одного шістдесятники, я не знаю іншого такого покоління. Не порівняти з сучасною ситуацією, де всі пересварені між собою, де панують ворожі референтні групи замість поваги. Що ж, можливо, саме у вашому поколінні з’явиться когорта, об’єднана спільними ідеями, спільним бажанням щось робити для цього народу».
 
Ліна Костенко актуальна завжди
 
Творчість Ліни Костенко є цікавою як для старшого покоління, так і молоді, «її поезія близька кожному», вважає харківська поетеса Олена Рибка.
 
«Ліна Костенко довгий час мовчала, саме тому кожне її слово є справжнім вибухом, тому що його ще треба дочекатися. Якщо хтось із шістдесятників пізніше починав відходити від духу опору, то Ліна Костенко завжди стояла на своєму. Її думка завжди була безкомпромісною. У цьому право великої людини. Бажання почути, що ж скаже Ліна Костенко – для багатьох йде від близькості її поезії», – каже Олена Рибка.
 
Заслужена актриса України Лідія Стілик першою в країні взялася за втілення на сцені театру імені Шевченка моно-вистави за поемою «Маруся Чурай».
 
«Вона не може не зачепити душу людини. Я це перевірила, коли читала цю поему в лікарнях, у санаторіях. Люди просили: «Читайте, ще читайте». Ви знаєте, слова у всіх є, а от думку скласти словами, не кожен може. Ліна Костенко – це всесвіт», – зазначає Лідія Стілик.
 
Не лише думку, а формулу успішного розвитку України Ліна Костенко оприлюднила уже давно. Державність України відбудеться, коли вдасться витворити «гуманітарну ауру нації». Поки ж політичні битви ведуться тільки за гроші, ресурси та владу.

Володимир Носков, Радіо Свобода

 
 

Додав nady 19 березня 2013

Про автора

Українська письменниця-„шістдесятниця“,поетеса. Лауреат Шевченківської(1987),Антоновичів (1989),Петрарки (1994)премій.У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі,за що була надовго виключена з літературного процесу.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска