Автори / Гурт мандрівних дяків Вертеп / Святкування Покрови в Холодному Яру з гуртом "Вертеп"
13 жовтня запрошуємо всіх, хто вважає себе українцем і прагне ним бути, хто планує жити у єдиній, соборні, благодатній Україні, всіх, хто вірить, що гріх бути бідному на своїй землі, ласкаво просимо долучитися до святкування найбільшого та найзначущого козацького свята - свята Покрови!
Традиційно на Покрову гурт "Вертеп" заспіває козацьких, гайдамацьких, весільних та народних пісень у серці Холодного Яру, біля Дуба Максима Залізняка, на Дикому Хуторі (Чигиринський район, с. Мельники, хутір Буда).
Гайдамацькі пісні гурту "Вертеп":
Святкування розпочнеться о 12.00 біля храму Святого Петра Калнишевського. Потім переміститься до музейно-етнографічного комплексу "Дикий хутір".
На вас чекають: майстер-класи по народним танцям, козацькі конкурси, жарти та гарний настрій!
Всі бажаючі відвідати свято Покрови з гуртом "Вертеп" з Дніпропетровська звертайтесь за тел.: (066)272-262-4, (050)36-16-282
Реєстрація в посвячення в козаки та бронювання квитків за тел.: (0472) 566-911, (067)238-47-57
Історична довідка:
Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. В козацькій думі про Самійла Кішку співається:
А срібло-золото на три частини паювали:
Первую часть брали, на церкви накладали, На святого Межигорського Спаса,
На Терехтемировський монастир,
На святую Січовую Покрову давали –
Котрі давнім козацьким скарбом будували,
Щоб за їх, встаючи і лягаючи,
Милосердного Бога благали.
Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.
Додав nady 11 жовтня 2013
Про автора
ВЕРТЕП (Гурт мандрівних Дяків) Заснований 8-го березня 2001 року в м. Дніпро. В репертуарі гурту більше сотні композицій в різноманітних музичних стилях і напрямках.