Автори / НАШатир / «Нюхонули і стартонули» («Нашатир» зсередини)
Ідея «Нашатиря», що пружно вилазила з ширінки ще жовтневого фесту «ДніпРок», поступово обростала фактажем та реалізмом. Журнал «Наш», відсвяткувавши своє семиріччя, розродився ідеєю меґафесту. Підбір учасників — особисті уподобання редакції журналу; потенційний глядач фесту — читач журналу. Ніби все логічно: журнал знають і люблять! Музиканту, власне, як і іншому художнику, не в западло, а як раз таки навпаки, почесно і круто потрапити на глянцеві сторінки «Нашого». Музиканти абсолютно безпонтово приймали некомерційні пропозиції дніпропетровського (хто не знає) часопису і ставали в чергу.
За півтора місяці перед цим "Локомотив Української Культури в Дніпропетровській області МА
Звернувшись до
Активні «будні» «Нашатиря», що йшли за цим, замальовувались двома фарбами:
- усі зв’язки обох досвідчених організацій — фарба ніби світла
- комерційні пропозиції, до зрозуміло кого — фарба швидко темніє
На пропозицію рекламнутися (далі, вибачте за жаргон, на якихось конвексбордах, сітілайтах, різних банерах, статтях,
Пробігшись по залах міста, стало зрозуміло, що всьо класно. Зали, що відповідають формату феста, в місті відсутні. Тому гіпсові фігури сталінських
Та з появою таких вагомих охоронців на фасаді БК, ситуація розрулювалась все одно «слизько». Залу на «шару» ніхто не давав, реклама вимагала витрат, та й добові з проїздом учасників складали суму, що могла стати невеликим стартовим капіталом
Врятували ситуацію вже відомі по низці мистецьких акцій в місті організації. Так «ПРП» (Партія «Реформи і Порядок») з 2002 була помічена в різних культурологічних акціях. Відслідковуючи artvertep.dp.ua, деякі озвучу: три акції «Дніпроку» (2002, 2003, 2005 + три компакти з учасниками);
Щодо останніх, їх мотиви участі у фесті зрозуміти можна. Подібну рекламну компанію, що запропонували організатори, отримати за «партнерські» внески можливо тільки в мистецьких заходах.
З приводу «ПРП», аналізуючи їх політжиття виникає кілька питань. Перше — чому саме вони? Те, що праве угрупування, це ніби зрозуміло. Намагаючись дізнатись у організаторів мотивування політичних спонсорів (чи як їх називають організатори — партнери), отримав розмиту відповідь, ніби «попсу вони не люблять». На питання чому саме «ПРП», відповіли, що це не принципово.
Пригадується, як у прямому ефірі на одному з місцевих ТБ після жовтневого «Дніпроку» Макс Шевцов (редактор «Нашого») та Тім Хом’як (директор
Як не крути, квитки на «Нашатир» почали купувати та замовляти за пару тижнів до початку події. Дзвінки та
А ось бронювання квитків з Вільнюса, Мінська чи Пітера — це погодьтесь вже внесок в
В цей же вечір, в
Та повернемось на мить до першої години ночі, на кінець концерту першого дня. Бите скло в фойє, недопалки в штукатурці, в залі та коридорах БК, як виявилось, ніяким чином не здивували техперсонал цього закладу. Вони реагували на це, як на звичайнісіньку річ, на відміну від трохи зляканих організаторів. Та поняття про цивілізацію, як виявилось, у всіх своє, бо посідавши в мікроавтобуси, спеціально підігнані в цю пізню годину, щоб розвезти в різні напрямки, задоволений піпл віддячив: відмовою платити за проїзд, різаними сидіннями, битим склом і досить. Наступної ночі всі їхали на таксі (або йшли пішки) — маршрутного транспорту не було.
Субота
Головна ж увага представників ЗМІ логічно перекинулась на тендітну ведучу фесту, телеведучу та письменницю,
І було продовження другого вечора. Вже не п’ять, а одинадцять колективів. Вже не вісім, а десь з дванадцять сотень глядачів, музикантів, гостей, журналістів танцювали, пили, обіймалися в неозорих площах машинобудівників. Не пишу про гурти, хай хтось інший. Зверну увагу на жахливий звук, що був встановлений. На «розборах польотів» з’ясувалося, що звукофірму порадили добрі знайомі організаторів, а ціна, яку запросили звукотехночаклуни, вигідно вирізнялась від інших. Та «дешева рибка — дешева юшка» і поради не завжди бувають корисними. Тут був відвертий кидок звукачів і жирний мінус організаторам за недогляд. В ніч з першого дня на другий ситуація була дещо виправлена. Вранці перевірений візник, налаштувавши воза на нелегку дорогу, значно приємніше закерував процесом і витиснув те, що можна було витиснути з обладнання.
Наразі чекаємо лютого. Якщо організатори подолають хоча б частину проблем першого фестивалю, то другий пройде на «Ура!».
Олександр Чиж
Фото Олександра Кузьмюка
Додав Art-Vertep 06 грудня 2005
Плотно написано. Увесисто. РЕспект. Интересный ракурс - изнутри вся кухня. Занятно.